Qytetari e denoncon me VIDEO, gjobitet punonjësja e policisë në Tiranë

Publikuar tek: aktualitet, më 17:40 10-02-2019 Qytetari e denoncon me VIDEO, gjobitet punonjësja e policisë në Tiranë

Një punonjëse e Policisë së Shtetit është gjobitur pas denoncimit të një qytetari.

Qytetari ka kërkuar dënimin e punonjëses pasi e ka filmuar duke duke shkelur rregullat e qarkullimit.

Punonjësja e policisë është gjobitur me 30 mijë lekë të vjetra për shkak se është konstatuar duke qarkulluar në korsinë e rezervuar për shërbim publik dhe duke përdorur celularin gjatë drejtimit të mjetit.

Njoftimi i policisë:

Një qytetar denoncoi me video në adresën zyrtare të Policisë së Shtetit, një shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor, ku drejtuesja e mjetit mbante veshur uniformë policie.

Policia Rrugore e ndëshkoi shkelësen e denoncuar, për faktin se është konstatuar duke qarkulluar në korsinë e rezervuar për shërbim publik dhe duke përdorur celularin gjatë drejtimit të mjetit.

Policia e Shtetit falenderon qytetarët për besimin dhe bashkëpunimin që tregojnë duke raportuar në adresat zyrtare të Policisë së Shtetit në rrjetet sociale apo në Komisariatin Dixhital, shkelje të ndryshme.

Policia e Shtetit siguron ruajtjen e plotë të anonimatit, reagim të shpejtë, profesional e të paanshëm për cilindo që shkel ligjin. Përpara ligjit janë të gjithë të barabartë.

Bashkë për një ambjent sa më të sigurt!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073351860046387
array(1) { ["section"]=> string(76) "qytetari-e-denoncon-me-video-gjobitet-punonjesja-e-policise-ne-tirane-152282" }