Qytetari e pyet se ku mund ta dorëzojë 'substancën' kundër koronavirusit, Rama: Nise me e-mail te Shtëpia e Bardhë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 23:55 22-03-2020 Qytetari e pyet se ku mund ta dorëzojë 'substancën' kundër koronavirusit, Rama: Nise me e-mail te Shtëpia e Bardhë Kryeministri Edi Rama

Nga banesa e tij në Surrel ku qëndron i karantinuar, kryeministri Edi Rama ka kohë mjaftueshëm t’i përgjigjet edhe një numri të madh të qytetarëve në rrjetet sociale.

Po përveç komenteve ku kreu i qeverisë i sqaron qytetarët për problemet që kanë, nuk mungojnë as batutat.

Një qytetar i thotë se ka shpikur “substancën” që shëron koronavirusin, dhe dëshiron ta dorëzojë në një institucion shtetëror.

Ja si i përgjigjet Rama:

Qytetari: Nesër asht e Hane dita e parë e javës. Ju lutem a mund të më thoni se në cilin institucion shtetror duhet ta dorzoj projektin për zbulimin e substancës së aftë me shëru sëmundjet virale, përfshi këtu dhe Korona Virusin ?

Edi Rama: Atë nise me email në Shtëpinë e Bardhë se nuk ka institucion shkencor hapur ketu!

zxcvbbdxfb.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0082430839538574
array(1) { ["section"]=> string(117) "qytetari-e-pyet-se-ku-mund-ta-dorezoje-substancen-kunder-koronavirusit-rama-nise-me-e-mail-te-shtepia-e-bardhe-199695" }