Qytetari i dërgon Berishës fotot me satelit: Parcelat me hashash ruhen nga Artan Bushi

Publikuar tek: politike, më 15:39 17-09-2015 Qytetari i dërgon Berishës fotot me satelit: Parcelat me hashash ruhen nga Artan Bushi

Ish-kryeministri Berisha poston foto satelitore të dërguara nga një qytetar të parcelave të mbjella me hashash. Fotot i përkasin fshatit Mashqv të Komunës Cudhi ku qytetari pretendon, sipas postimit të Berishës, se parcelat ruhen nga kryebashkiaku i Krujës Artan Bushi.

"I nderuar zoti ishkryeministër po ju dergoj fotot satelitore në Mavsheq, komuna Cudhi, ara kanabisi në "pronësi" të disa vlonjatëve, kushërinj të Sajmir Tahirit. Rezervuari i ujit pranë tyre është "investim privat i tyre" që dëshmon se kanë garanci se do mbjellin e korrin .Këto parcela ruhen me roje të armatosura dhe mbikqyren nga vet Artur Bushi gjë që e ben të rrezikshme për të mos thënë të pamundur nje viszitë të tyre direkt,p randaj po ju dërgoj fotot satelitore të nxjerre nga google, në të cilin duket qartë cdo gjë", thuhet në mesazhin e publikuar nga Berisha.

{gallery}satelit{/gallery}

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01010799407959
array(1) { ["section"]=> string(91) "qytetari-i-dergon-berishes-fotot-me-satelit-parcelat-me-hashash-ruhen-nga-artan-bushi-21023" }