Qytetari merr 3 herë të njëjtën gjobë me të njëjtin motivim

Publikuar tek: ekonomi, më 14:54 29-06-2016 Qytetari merr 3 herë të njëjtën gjobë me të njëjtin motivim

Qytetarë të shumë të vetëpunësuar kanë shprehur ankesat e tyre përsa i përket gjobave të vëna nga tatimet.

Ky është rasti i një qytetari që i është drejtuar “Nismës #Thurje”.

P. Toma: “Përshendetje! Jam një i vetëpunësuar dhe më ka ardhur jo një nga ato “Gjoba” por 3 me të njëjtin motivim

"Gjobë për deklarim të vonuar" të ESIG27 Nr. 1,

Gjobë për deklarim të vonuartë ESIG27 Nr. 3

Gjobë për deklarim të vonuartë ESIG27 Nr. 5.”

Qytetarët shpeshherë kërkojnë zgjidhje për gjobat që marrin, pa i  kuptuar se si.

nisma_thurja.png 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095748901367188
array(1) { ["section"]=> string(67) "qytetari-merr-tre-here-te-njejten-gjobe-me-te-njejtin-motivim-44946" }