Qytetarja shkon për të votuar por dikush e kishte bërë më parë në emër të saj

Publikuar tek: aktualitet, më 15:21 21-06-2015 Qytetarja shkon për të votuar por dikush e kishte bërë më parë në emër të saj Qytetarja nga Shkodra e cila denoncoi rastin

Një qytetare nga Shkodra ka denoncuar për Za Lart se nuk ka mundur dot të votojë pasi dikush tjetër e kishte bërë më herët në emër të saj.

Ingrit Agron Paçrami, votuese në QV259/1, pranë teatrit Migjeni, deklaron se ka shkuar të votojë dhe ka gjetur të plotësuar emrin e vet në listë ...sikur kishte votuar.  Në këto kushte ajo nuk është lejuar të votojë pasi rezultonte sikur do të jepte votën e saj për herë të dytë. Qytetarja do të dalë publikisht për mediat për ta denoncuar rastin flagrant.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nxirret Fredi Beleri nga QV, më pas denoncon në polici se i ka humbur letërnjoftimi: Nuk votoj dot (VIDEO)
Një qendër në Fier, komisionerët zihen me grushta, ndalon procesi për 20 minuta »
Article Logic
Execution time: 0.012130975723267
array(1) { ["section"]=> string(83) "qytetarja-shkon-per-te-votuar-por-dikush-e-kishte-bere-me-pare-ne-emer-te-saj-14232" }