Qytetet shqiptare në komunizëm dhe sot, ky është transformimi i pabesueshëm

Publikuar tek: aktualitet, më 19:59 12-05-2017 Qytetet shqiptare në komunizëm dhe sot, ky është transformimi i pabesueshëm

Shqipëria në këto 30 vjet ka pësuar një transformim tejet të madh. Ndryshimin më drastik sigurisht që e kanë pësuar qytetet shqiptare, që kur i shikon sot pak të përbashkëta kanë me qyetet shqiptare para viteve 90-të.

Redakisa e newsbomb.al ju fton që nëpërmjet fotove të mëposhtëme të shikoni transormimin e Tiranës, Beratit, Shkodrës dhe Durrësit.

Shkodra

shkodra_sot.jpg

 shkodra_1930.jpg

Durrësi

durresi.jpgdurresi_ne_komunizem.jpg

Berati

ura-e-gorices.jpg

berati_ne_komunizem_copy.jpg

Tirana (qendra)

tirana_sot.jpg

tirana_ne_komuni.jpg

Tiranë (rruga e Barrikadave)

rruga_e_barrikavade.jpg

9_te_kateshet.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbardhet biseda e fundit telefonike e polices së vetëvrarë me kolegun: "Nuk mundem më"
Zbulohen shkaqet kryesore të kancerit, ja si të qëndroni larg vdekjes »
Article Logic
Execution time: 0.010107040405273
array(1) { ["section"]=> string(80) "qytetet-shqiptare-ne-komunizem-dhe-sot-ky-eshte-transformimi-i-pabesueshem-78448" }