Qyteti bëhet shoshë me plumba, 14 veta vdesin në 'betejën' e armatosur

Publikuar tek: bota, më 08:15 01-12-2019 Qyteti bëhet shoshë me plumba, 14 veta vdesin në 'betejën' e armatosur Selia bashkiake e Villa Union në Meksikë e shkatërruar nga plumbat

14 persona u vranë gjatë shkëmbimit të zjarrit në Villa Union në Meksikë ditën e djeshme teksa një bandë kriminale hyri në qytet duke goditur me armë zjarri.

Bilanci i viktimave u nda në 10 të vdekur nga grupi kriminal meksikan dhe 4 nga radhët e forcave të policisë. Sipas informacioneve, një kolonë me kamiona hyri në qytetin me 3000 banorë dhe filloi të përhapte zjarrin në të gjitha drejtimet. U desh ndërhyrja e policisë, e cila u përplas për gati një orë me grupin kriminal.

Përplasja e armatosur ndodhi në afërsi të kufirit me SHBA-në, e cila vjen si pjesë  luftës së shtetit meksikan ndaj kartelëve të fuqishëm të drogës. Ndërkohë, qyteti është bërë shoshë nga plumbat.  

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01213812828064
array(1) { ["section"]=> string(74) "qyteti-behet-shoshe-me-plumba-14-veta-vdesin-ne-betejen-e-armatosur-187956" }