Qyteti i Elbasanit "shpëton" nga ndotja e mbeturinave

Publikuar tek: aktualitet, më 12:03 16-06-2015 Qyteti i Elbasanit

Pas prezantimit të projektit ka filluar zbatimi në terren i impiantit të mbeturinave për të shpëtuar njëherë e mirë nga ndotja qytetin e Elbasanit. Për herë të parë në këtë qytet do të ndërtohet impianti për djegien e mbeturinave për tu shëndërruar më pas në energji. Investimi prej 22 milionë eurosh  do t’i japë fund problemit të mbetjeve urbane që kërcënonte çdo ditë e më shumë qytetarët e Elbasanit. Dhe jo vetëm! Nga trajtimi teknologjik mbetjeve do përfitohet energji e gjelbër deri në 17 250 MWh në vit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Konflikt me armë në Paskuqan, Mziu: Liman Lica qëlloi me armë të pengonte takimin. Gjici: Konflikti mes militantëve të PD-së
Tahiri në Shëngjin prezanton masat për sezonin turistik por Shëngjini s’duket gati për turistët »
Article Logic
Execution time: 0.012985944747925
array(1) { ["section"]=> string(57) "qyteti-i-elbasanit-shpeton-nga-ndotja-e-mbeturinave-13736" }