Qyteti kinez 10 vjet pa asnjë krim, falë vetëm një polici të verbër

Publikuar tek: bota, më 15:38 06-07-2015 Qyteti kinez 10 vjet pa asnjë krim, falë vetëm një polici të verbër

Vetëm një polic i verbër ka mundur të mbajë qytezën e tij të lindjes pa asnjë krim për më shumë se një dekadë.

43 vjeçari nga qyteti i Lanba-s në jug të Kinës e humbi shikimin në vitin 2002 por pavarësisht fatkeqsisë Pan Yong nuk u shkarkua nga puna. Në ndihmë atij i erdhi bashkëshortja e cila nuk e lë kurrë vetëm. Pan ka për detyrë të ruajë stacionin hekurudhor të trenave si dhe 13 fshatra të vegjël.

Në 10 vite punë, nuk ka patur asnjë krim apo aksident në zonën përreth. Pan shprehet se suksesi i tij është falë bashkëshortes që i gjendet gjithmonë pranë, por shumë njerëz besojnë se qetësia në qytet i atribuohet shpirtit të tij të mirë.

Ai tregon se kur humbi shikimin, u ndje se jeta e tij mori fund. Por në vitin 2004 Pan u martua dhe inkurajimi i bashkëshortes i rigjallëroi shpresën. Tashmë ai thotë se nuk mund të rrijë asnjë ditë të vetme pa punuar.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012688875198364
array(1) { ["section"]=> string(72) "qyteti-kinez-10-vjet-pa-asnje-krim-fale-vetem-nje-polici-te-verber-15453" }