Qyteti që 'prodhoi' koronavirusin regjistron zero raste të reja, në Wuhan hapen pa kufizime edhe klubet e natës

Publikuar tek: bota, më 19:20 20-09-2020 Qyteti që 'prodhoi' koronavirusin regjistron zero raste të reja, në Wuhan hapen pa kufizime edhe klubet e natës Disko ne Wuhan

Ish-epiqendra e pandemisë COVID-19, nga ku dyshohet se ka ardhur edhe koronavirusi, qyteti kinez Wuhan nuk ka raportuar asnjë rast të ri në 24 orët e fundit.

Qyteti me 11 milionë banorë tashmë ka hapur diskot pa kufizime, duke ofruar pamje qe tashmë i ngjajnë botës që njihej para pandemisë.

Edhe pse në vendet e tjera shifrat kanë filluar që të rriten, Kina duket se po i rikthehet normalitetit, pasi shifrat e infektimeve të reja dhe viktimave janë ulur ndjeshëm.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01093316078186
array(1) { ["section"]=> string(115) "qyteti-qe-prodhoi-koronavirusin-regjistron-zero-raste-te-reja-ne-wuhan-hapen-pa-kufizime-edhe-klubet-e-nates-221046" }