Ra nga kantieri i punës/ Humb jetën shqiptari, babai i dy fëmijëve (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:58 29-02-2020 Ra nga kantieri i punës/ Humb jetën shqiptari, babai i dy fëmijëve (EMRI)

Një aksident tragjik ka ndodhur për një emigrant shqiptar në Itali. Bashkim Toska ka humbur jetën ditën e sotme në spital pasi tre dit më parë kishte pasur një aksident në punë.

 

Sipas mediave italiane Bashkim Toska, 59 vjeç, me origjinë nga Elbasani, ishte duke punuar në një kantier ndërtimi kur u godit nga një hekur dhe mori plagë të rënda në kokë. Mësohet se aksidenti ka ndodhur tre ditë më parë rreth orës 10:00.

Menjëherë pas aksidentit, Bashkimi është dërguar me ambulancë në spital por gjendja e tij ishte e rënduar dhe në orët në vazhdimi është përkeqësuar.

Bashkim Toska la pas 2 fëmijët dhe gruan.  Ndërkaq, po kryhen procedurat për kthimin e trupit në Shqipëri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 2 marsi/ Rama ‘thumbon’ Metën: Ça kujtoni ju se njerëzit presin Besëlidhjen e dytë të Lezhës? Nuk do ngatërrojnë Gjergj Kastriotin me…
Arrestimi i gazetarit/ Flet avokati i Henri Çilit: Është vetëdorëzuar, ka 24 orë në qeli dhe…. »
Article Logic
Execution time: 0.010883092880249
array(1) { ["section"]=> string(76) "ra-nga-kantieri-i-punes-humb-jeten-shqiptari-babai-i-dy-femijeve-emri-196888" }