Ra nga krevati, VDES burri më i vjetër në botë

Publikuar tek: bota, më 18:06 19-04-2018 Ra nga krevati, VDES burri më i vjetër në botë Burri më i vjetër në Celino Villanueva Jaramillo

Ka ndërruar jetë pas një incidenti në shtëpi burri i deklaruar si më i vjetri në botë.

Celino Villanueva Jaramillo ka humbur jetën në moshën 121 vjeçare pasi ra nga krevati disa muaj më parë. Rënia i ka dëmtuar atij rëndë mushkëritë, duke bërë që ky i fundit t’i nënshtrohet një sërë operacionesh, por pa sukses.

Lajmin e ka bërë të ditur familja e cila e kishte ’adoptuar’ të moshuarin që në moshën 99 vjeçare pas një zjarri që i shkatërroi shtëpinë.

121 vjeçari nuk ishte martuar kurrë dhe nuk kishte asnjë të afërm, ndërca ceremonia mortore do të zhvillohet në qytetin e tij të lundjes në Kili.

sei_8115310.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013837099075317
array(1) { ["section"]=> string(52) "ra-nga-krevati-vdes-burri-me-i-vjeter-ne-bote-117509" }