Radhë të gjata në doganën e Kakavijës, pala greke punon me dy sportele

Publikuar tek: aktualitet, më 22:03 23-08-2019 Radhë të gjata në doganën e Kakavijës, pala greke punon me dy sportele Foto ilustruese

Me ardhjen e fundit të gushtit, edhe emigrantët shqiptarë kanë përfunduar pushimet e tyre dhe kanë filluar të kthehen në vendet e punës së tyre në shtetet fqinje.

Gjatë mbrëmjes së sotme, qindra automjete janë në radhë prej mëse tre orësh në pikën kufitare të Kakavijës për të kaluar në anën greke.

Mësohet se shkak për bllokimin dhe vonesat në kufi, është bërë pala greke e cila raoportohet se po punon vetëm me dy sportele, ndërkohë që pala shqiptare punon me 5 sportele.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02048397064209
array(1) { ["section"]=> string(76) "radhe-te-gjata-ne-doganen-e-kakavijes-pala-greke-punon-me-dy-sportele-176146" }