Rafa Benitez shkarkohet si trajner i Real Madridit, Perez ka gati zëvendësuesin

Publikuar tek: sport, më 16:41 04-01-2016 Rafa Benitez shkarkohet si trajner i Real Madridit, Perez ka gati zëvendësuesin

Rafa Benitez është shkarkuar nga posti i trajnerit të Real Madridit. Vendimi u bë publik pas takimit të zhvilluar në Bernabeu mes Benitezit, presidentit Florentino Perez dhe bordit të klubit pasditen e sotme.

Në postin e trajnerit të gjigandëve spanjoll pritet të vijë ish-lojtari i këtij klubi, francezi Zinedine Zidane.

Ecuria e keqe e skuadrës gjatë këtij sezoni  kanë detyruar Perez që të marrë vendimin për shkarkimin e Bentiez.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028281927108765
array(1) { ["section"]=> string(84) "rafa-benitez-shkarkohet-si-trajner-i-real-madridit-perez-ka-gati-zevendesuesin-29134" }