RAI: Elegante. BBC: Vokal i një dive. Por nuk mjaftuan...

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:21 13-05-2016 RAI: Elegante. BBC: Vokal i një dive. Por nuk mjaftuan...

RAI: "Elegante". BBC: "Vokal i një dive". Por nuk mjaftuan...

Eneda Tarfia ka dhënë një performancë fantastike në skenën e Eurovision. Këngëtarja shqiptare ishte në një nivel të lartë dhe mori vëmendjen e publikut.

Komentet në rrjetet sociale kanë qenë kryesisht pozitive pas performancës. Televizioni italian RAI shkruan: “Elegancë dhe skenografi e shkëlqyer në performancën e Eneda Tarifës”; ndërsa BBC ka komentuar: "Vokal prej dive. Muzika e përshtatshme për James Bond".

Megjithatë, këto nuk kanë mjaftuar për të çuar Shqipërinë në finalen e madhë të Eurosong.

“Jo çdo gjë varet nga shpatullat e artistit”, shkroi mbrëmë Aurela Gaçe për kolegen e saj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « LSI-ja, politikisht dhe familjarisht në SHBA
Basha “godet” me një foto dhe ja çfarë shkruan »
Article Logic
Execution time: 0.0096690654754639
array(1) { ["section"]=> string(56) "rai-elegante-bbc-vokal-i-nje-dive-por-nuk-mjaftuan-40317" }