Rajmonda Bulku rikujton me emocion kur Azem Hajdari i mbushi mendjen: Çfarë ishte ky njeri, na bindi që të shkonim pas tij…

Publikuar tek: politike, më 12:41 20-02-2016 Rajmonda Bulku rikujton me emocion kur Azem Hajdari i mbushi mendjen: Çfarë ishte ky njeri, na bindi që të shkonim pas tij…

Rajmonda Bulku, aktorja e dashur për shqiptarët rikujton sot me emocion, Azem Hajdarin, i cili i mbushi mendjen në grevën e urisë në vitin 1991, asaj dhe shumë studentëve të tjerë ta ndiqnin. “Çfarë ishte ky njeri, na bindi që të shkonim pas tij…”, rrëfeu sot Bulku.

Pasi ka vlerësuar të ndjerin Hajdari, në këtë ditë të rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës, Bulku i ka dhënë një porosi kryetarit aktual të PD-së, Lulzim Basha.

“Çudia ishte Azem Hajdari. Çfarë ishte ky njeri, që na mbushi mendjen të shkojmë pas tij. Ai krijoi Partinë Demokratike dhe më pas erdhi greva. Nuk hiqej emri I Enver Hoxhës Si nuk vinte ajo grua, ajo Nexhmije dhe të thoshte si po mundohen këta të rinj, Ishte një pikë vlimi për të gjithë ne.

Ta çoni stafetën përpara Z.Basha. Të vazhdoni me guxim dhe mendje të hapur sepse ju jeni ai brez që do ta coni përpara siç e dëshiruam ne në këto 25 vjet’’, tregoi Bulku.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0095241069793701
array(1) { ["section"]=> string(126) "rajmonda-bulku-rikujton-me-emocion-kur-azem-hajdari-i-mbushi-mendjen-cfare-ishte-ky-njeri-na-bindi-qe-te-shkonim-pas-tij-33083" }