Rajoni me shifra shpresdhënëse Covid-i, ka ulje të numrave në Maqedoni dhe Greqi (BILANCI)

Publikuar tek: rajon, më 20:48 22-02-2021 Rajoni me shifra shpresdhënëse Covid-i, ka ulje të numrave në Maqedoni dhe Greqi (BILANCI)

Ballkani nuk ka mbetur pa u prekur së tepërmi nga koronavirusi, duke qenë se dhe ekonomia apo sistemi shëndetësor është në një nivel më të ulët se Europa Perëndimore apo SHBA.

Mirëpo shifrat e fundit janë shpresdhënëse sa i takon situatës së koronavirusit. Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni të Veriut ka raportuar vetëm 123 raste të reja dhe 13 viktima në 24 orë, me gati 100 mijë të infektuar dhe 3076 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Screenshot_15.jpg

Nga ana tjetër, edhe Greqia ka shënuar një ulje të lehtë të rasteve pozitive, 870 në 24 orët e fundit, dhe 24 viktima. Shifrat totale të të infektuarve i kanë kaluar 180 mijë ndërsa janë 6321 viktima që nga fillimi i pandemisë.

grece.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet në Itali 27 vjeçari shqiptar, goditi ish-të dashurën greke me thikë në mes të rrugës
Kapet me 300 mijë euro drogë biznesmeni i njohur shqiptar në fushën e ndërtimit (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.010989904403687
array(1) { ["section"]=> string(94) "rajoni-me-shifra-shpresdhenese-covid-i-ka-ulje-te-numrave-ne-maqedoni-dhe-greqi-bilanci-239831" }