Raketa amerikane bëhet gati për lëshim, misioni “Top Secret”

Publikuar tek: bota, më 19:10 09-06-2016 Raketa amerikane bëhet gati për lëshim, misioni “Top Secret”

Raketa Delta IV-Heavy është tashmë e furnizuar me karburant dhe qëndron në këmbë e gatshme për lëshim në hapësirë, nëse moti do të vazhdojë të jetë i qëndrueshëm.

Ckhj4J7WUAAjnfp.jpg

Raketa që peshon 720 mijë kilogram do të lëshohet nga Zyra Amerikane e Zbulimit ndërsa misioni i saj është sekret. Delta IV-Heavy përdor motorë RS-68A që konsumojnë plot 3 ton karburant për sekondë.

CkhZ1FUWsAEnUKl.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015722036361694
array(1) { ["section"]=> string(63) "raketa-amerikane-behet-gati-per-leshim-misioni-top-secret-43003" }