Raketa që mund të zhdukë shtete gjigande (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 19:38 21-07-2016 Raketa që mund të zhdukë shtete gjigande (FOTO)

“RS-28 Sarmat”është raketa ruse e krijuar në vitin 2009 si kundërpërgjigjje ndaj projektit amerikan “Prompt Global Strike”, sistemi që do të  dërgonte predha të telekomanduara në çdo pikë te planetit brenda një ore.

 “Satan 2” do të vihet në përdorim këtë vit. Ajo përman 10 bomba bërthamore të rënda, ose 15 më të vogla, dhe krijon një rreze veprimi prej 10 mijë kilometrash, me mundësinë per të zhdukur një shtet sa Franca apo Teksasi.

raketa.jpgraketa_2.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013463020324707
array(1) { ["section"]=> string(51) "raketa-qe-mund-te-zhduke-shtete-gjigande-foto-47339" }