Raketa Ruse e nisur nga Siria godet gabimisht Qipron

Publikuar tek: bota, më 15:25 01-07-2019 Raketa Ruse e nisur nga Siria godet gabimisht Qipron Ilustruese

Një raketë Ruse e nisur nga Siria ka goditur një fshat në Qipro në orët e para të mëngjesit.

Mësohet se nga goditja nuk ka pasur viktima, kjo pasi raketa ka goditur një mal afër fshatit Tashkent në Qipron Veriore, i cili ndodhet vetëm 20 kilometra nga Kryeqyteti Nikosia. Sipas Ministrit të Jashtëm të Qipros, Kudret Ozersay raketa ka goditur gabimisht Qipron.

“Një raketë siriane e prodhimit rus ka rënë këtu si pasojë e një gabimi të mbrojtjes kundërajrore”. Ministri i bëri apel Sirisë dhe Izraelit të tregojnë kujdes me pasojat në vendet e afërta.

Bëhet me dije se raketa është identifikuar si një S-200 e prodhuar nga Rusia.

Ndërkohë mësohet se raketa ka shpërthyer në ajër, dhe banorët u shprehën se kishin dëgjuar 3 shpërthime të fuqishme.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011799097061157
array(1) { ["section"]=> string(59) "raketa-ruse-e-nisur-nga-siria-godet-gabimisht-qipron-170692" }