Raki dhe shërbyes, ç’bëri Rama te shtëpia e mësuesëve dhe si u prit në shtëpinë gjirokastrite (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:14 22-04-2017 Raki dhe shërbyes, ç’bëri Rama te shtëpia e mësuesëve dhe si u prit në shtëpinë gjirokastrite (FOTO)

Tashmë e ka kthyer në traditë vizitën dhe një drekë me një familje në rrethin ku zhvillon takimin e radhës elektoral.

Kryeministri Edi Rama pas fjalimit me të rinjtë që votojnë për herë të parë, është akomoduar në shtëpinë e dy mësuesve në Gjirokastër, Grigorit dhe Mimozës.

Siç duket edhe nga fotot, Rama ia ka shtruar me raki vendi dhe shërben vetë çdo që i pëlqen në tryezën e mbushur me gatime tradicionale.

Rama është i shoqëruar në këtë tryezë familjare edhe nga ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro dhe ish-ministri i Çeshtjeve Vendore, Blendi Çuçi, i cili aktualisht ka marrë përsipër fushatën e PS në Gjirokastër. 

 

18073349_10155946903583765_891437173_n.jpg

 

18073238_10155946903568765_1435064660_n.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016980171203613
array(1) { ["section"]=> string(103) "raki-dhe-sherbyes-c-beri-rama-te-shtepia-e-mesueseve-dhe-si-u-prit-ne-shtepine-gjirokastrite-foto-76047" }