Rakip SULI i zuri vendin, Xhelal MZIU bën komentin EPIK: Kamza, bashkia me menaxhimin më të mirë, e thotë RILINDJA (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:38 31-10-2019 Rakip SULI i zuri vendin, Xhelal MZIU bën komentin EPIK: Kamza, bashkia me menaxhimin më të mirë, e thotë RILINDJA (FOTO) Xhelal Mziu

Ndonëse nuk e ushtron detyrën e kryebashkiakut të Kamzës, Xhelal Mziu krenohet me arritjet financiare gjatë drejtimit nga ana e tij.

Në një mesazh të fundit të publikuar në faqen e tij në Facebook, ku shfaqet hipur mbi një rul, Mziu vlerëson se ‘’ investimet ne Buxhetin e Bashkisë Kamëz kanë zënë 60-70% të buxheteve duke thyer për 12 vite rekordin kombëtar dhe duke u shpallur për disa vite Bashkia me Menaxhimin më të mirë Financiar në Shqipëri’’.

Ajo e çfarë e gëzon më tepër Mziun është se këtë vlerësim e jep Ministria e Financave dhe Ekonomisë, e cila drejtohet nga Partia Socialiste kundërshtare e Partisë Demokratike.

Mesazhi i Xhelal Mziut:

Investimet në Buxhetin e Bashkisë Kamëz kanë zënë 60-70% të buxheteve duke thyer për 12 vite rekordin kombëtar dhe duke u shpallur për disa vite Bashkia me Menaxhimin më të mirë Financiar në Shqipëri nga Ministria e Financave, ndonëse Rilindase. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073399543762207
array(1) { ["section"]=> string(122) "rakip-suli-i-zuri-vendin-xhelal-mziu-ben-komentin-epik-kamza-bashkia-me-menaxhimin-me-te-mire-e-thote-rilindja-foto-184249" }