Rakip Suli padit në SPAK ish-kryebashkiakun e Kamzës Xhelal Mziu, ja për se e akuzon

Publikuar tek: aktualitet, më 14:39 27-01-2021 Rakip Suli padit në SPAK ish-kryebashkiakun e Kamzës Xhelal Mziu, ja për se e akuzon Rakip Suli / Xhelal Mziu

Kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Suli ka paditur në Strukturën e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK) paraardhësin e tij Xhelal Mziu.

Mësohet se kryebashkiaku i PS-së, Suli e ka paditur Mziun për “shpërdorim detyre” lidhur me një leje ndërtimi që ish-kryebashkiaku i PD-së kishte dhënë për ndërtimin e një therrtoreje në Laknas.

Suli ka rreth dy vite që drejton Bashkinë e Kamzës, ndërsa Mziu së fundmi është angazhuar në fushatën e PD-së si drejtues politik i qarkut të Dibrës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kandidatja për deputete e PS-së zbulon detaje intime, ja vendi më i çuditshëm ku ka bërë s*ks
Fico sqaron infektimin e Piperos pas vaksinimit kundër Covid: Është një fenomen i njohur, antitrupat krijohen pas…(E PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.012387990951538
array(1) { ["section"]=> string(90) "rakip-suli-padit-ne-spak-ish-kryebashkiakun-e-kamzes-xhelal-mziu-ja-per-se-e-akuzon-236604" }