Rama: 720 mijë $ për të përmbyturit në Frakull. Ambasadori Lu: Isha pesimist që do shpërbleheshin

Publikuar tek: politike, më 15:32 24-02-2016 Rama: 720 mijë $ për të përmbyturit në Frakull. Ambasadori Lu: Isha pesimist që do shpërbleheshin

Kryeministri Edi Rama dhe ambasadori Amerikan Donald Lu kanë zhvilluar një vizitë në Frakull të Fierit. Prej andej, Rama tha se janë akorduar 720 mijë $ nga USAID në ndihmë të të përmbyturve si pasojë e motit të keq.

Nga ana e tij Donald Lu është shprehur i kënaqur dhe i surprizuar njëkohësisht: “Fillimisht isha pesimist që banorët do dëmshpërbleheshim “, pohoi Lu duke përgëzuar qeverinë dhe USAID për ndihmën.

“E kthyem këtë zonë siç premtuam”, tha Rama me krenari.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.009138822555542
array(1) { ["section"]=> string(98) "rama-720-mije-per-te-permbyturit-ne-frakull-ambasadori-lu-isha-pesimist-qe-do-shperbleheshin-33422" }