Rama-Blushit: Qentë le të lehin.... Por Blushi i kthen një përgjigje të hidhur

Publikuar tek: politike, më 15:25 13-02-2016 Rama-Blushit: Qentë le të lehin.... Por Blushi i kthen një përgjigje të hidhur

Kryeministri Edi Rama e ka bërë të qartë sot për këdo që e kundërshton me shprehjen e njohur shqiptare: ‘’Qentë le të lehin karvani ecën përpara...’’

Sigurisht këtë mesazh e ka dhënë pasi ka shprehur mirënjohjen  për të gjithë socialisët që po votojnë në masë delegatët e Kongresit në qarqet Fier, Elbasan, Korçë dhe Berat.

“Mirënjohje socialistëve që megjithë shiun po votojnë në masë delegatët e Kongresit në qarqet FR EL KO BR .Qentë Le Të Lehin Karvani Ecën Përpara.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i Blushit, i cili ka bërë denoncime pavarësisht “karvanit” që ecën përpara, ku ka shprehur se Rama ka kohë që nuk flet me njerëz por me specie të tjera...

‘’Rama ka kohë që nuk flet me njerëz por me specie të tjera…Rama është njeriu më qesharak në këtë histori’’, tha Blushi për News24.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072801113128662
array(1) { ["section"]=> string(79) "rama-blushit-qente-le-te-lehin-por-blushi-i-kthen-nje-pergjigje-te-hidhur-32477" }