Rama-De Maziere: Jemi të gatshëm t’ju ndihmojmë me emigrantët

Publikuar tek: politike, më 18:17 06-11-2015 Rama-De Maziere: Jemi të gatshëm t’ju ndihmojmë me emigrantët

Kryeministri Edi Rama priti në një takim Ministrin e Brendshëm të Republikës Federale të Gjermanisë, Thomas de Mazière, i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në vendin tonë.

Kryeministri Rama dhe Ministri gjerman de Mazière vlerësuan bashkëpunimin mes vendeve në fushën e sigurisë dhe të luftës kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, i cili mbetet i një rëndësie parësore.

Bashkëbiseduesit dakordësuan qendrimin për thellimin dhe intensifikimin e këtij bashkëpunimi në të ardhmen.

Kryeministri Rama theksoi se qeveria shqiptare është thellësisht e angazhuar që të marrë pjesë dhe të ofrojë gjithë mbështetjen e saj, në përpjekjet e përbashkëta të komunitetit europian për të dhënë zgjidhjen më të mirë çështjes së emigrantëve.

Kryeministri Rama falenderoi për mbështetjen që Gjermania vijon t’i japë Shqipërisë në procesin e integrimit në BE, duke theksuar angazhimin dhe përkushtimin e qeverisë shqiptare, për të përmbushur me sukses objektivat e përcaktuara.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007390022277832
array(1) { ["section"]=> string(66) "rama-de-maziere-jemi-te-gatshem-t-ju-ndihmojme-me-emigrantet-24829" }