Rama del ‘nervoz’ nga mbledhja me PS: S’jam i kënaqur as me veten time, lere më me drejtuesit politikë

Publikuar tek: politike, më 10:06 28-09-2020 Rama del ‘nervoz’ nga mbledhja me PS: S’jam i kënaqur as me veten time, lere më me drejtuesit politikë Edi Rama

Ka përfunduar mbledhja e kryeministrit Edi Rama në selinë e PS me drejtuesit e qarqeve.

I pyetur nga mediat nëse është i kënaqur me punën e drejtuesve, Rama tha se nuk është i kënaqur as me veten e vet e jo më me ata.

“Është koha për të intensifikuar komunikimin me njerëzit dhe punën që të vazhdojmë të përmirësojmë marrëdhëniet e pushtetit qendror dhe vendor me bazën.
Unë nuk jam asnjëherë i kënaqur as me veten time lere më me drejtuesit politikë”, tha shefi i qeverisë.

Kujtojmë se kryeministri Rama u ka kërkuar të vetëve 74 mandate për zgjedhjet e ardhshme të 25 prillit.

Ai vazhdimisht ka realizuar një sërë takimesh gjatë muajit shtator me drejtuesit e zgjedhur teksa rivali i tij politik, Basha ende nuk ka përfunduar fazën e përzgjedhjes.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013225078582764
array(1) { ["section"]=> string(105) "rama-del-nervoz-nga-mbledhja-me-ps-s-jam-i-kenaqur-as-me-veten-time-lere-me-me-drejtuesit-politike-221916" }