'Rama dhe Basha mbarojnë për njeri-tjetrin', Murrizi: Dashuri e vjetër pas 7 letrave

Publikuar tek: politike, më 21:59 18-09-2019 'Rama dhe Basha mbarojnë për njeri-tjetrin', Murrizi: Dashuri e vjetër pas 7 letrave

Nënkryetari i parlamentit Myslym Murrizi, i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Arena" u shpreh se ftesa për dialog e kryeministrit Edi Rama sot ishte lëvizje që shqiptarët të kuptonin dashurinë që ka mes Ramës dhe Bashës.

Sipas Murrizit, dashuria pas 7 letrave dhe 2 këngëve me kitare tani është bërë publike.

'Dashuria e vjetër, pas 7 letrave dhe 2 këngëve me kitare, poshtë dritareve me serenatë tani është drejtuar publikisht, që ta marrin vesh edhe të tjerët përveç shqiptarëve që ata mbarojnë për njeri-tjetrin. Është një marrëveshje në fuqi akoma, nuk është prishur. Falë kësaj marrëveshje kemi kryetar KQZ-je Klemnt Zgurin dhe Avokate të Popullit, duke mos mbaruar mandatin e tjetrit, Erinda Ballancën. Këta kanë ardhur me marrëveshjen e 17 majit', tha Murrizi.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012209892272949
array(1) { ["section"]=> string(87) "rama-dhe-basha-mbarojne-per-njeri-tjetrin-murrizi-dashuri-e-vjeter-pas-7-letrave-178944" }