Rama dhe Beqaj në spitalin e Shkodrës, pacientja e revoltuar tenton të futet por pengohet nga Garda

Publikuar tek: politike, më 16:04 15-12-2015 Rama dhe Beqaj në spitalin e Shkodrës, pacientja e revoltuar tenton të futet por pengohet nga Garda

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, kanë inaguruar sot në spitalin e Shkodrës vënien në eciciencë të pediatrisë. Inagurmimi u bë pa praninë e kamerave ndërsa është shoqëruar edhe me një incident.

Një paciente e sëmurë me kancer ka tentuar të hyjë për të takuar kryeministrin por është ndaluar nga punonjësit e Gardës.  Ajo është shprehur dëshironte t’i thoshte Ramsë “të merren masa për mungesën e ilaçeve”. “Jam e sëmurë dhe detyrohem që ilaçet t’i blej jashtë. Më kushton 300 euro një ilaç, të mos gënjejë për shëndetësinë falas”, ka thënë pacientja e revoltuar. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010105848312378
array(1) { ["section"]=> string(104) "rama-dhe-beqaj-ne-spitalin-e-shkodres-pacientja-e-revoltuar-tenton-te-futet-por-pengohet-nga-garda-27827" }