Rama dhe Lame shpërndajnë lejet e legalizimeve në “Don Bosko”: Nuk ka ndarje PD-PS

Publikuar tek: politike, më 17:16 11-03-2015 Rama dhe Lame shpërndajnë lejet e legalizimeve në “Don Bosko”: Nuk ka ndarje PD-PS

Kryeministri Edi Rama dhe drejtori i ALUIZNI-t Artan Lame kanë qenë sot në zonën e “Don Boskos” në kryeqytet ku kanë shpërndarë lejet e legalizimeve falas për banorët e kësaj zone.

Kryeministri Rama ka deklaruar se e kanë akuzuar se nuk do të realizonte këto proces te premtuar gjatë fushatës elektorale.

600 leje legalizimi janë shpërndarë sot në këto zonë, ndërsa Rama ka theksuar se nuk ka ndarje partiake PD-PS për këtë proces. 

“Mbaron edhe zvarritja 20 vjeçare 7500 banorëve të kullave të famshme Havai të cilët nisën sot të marrin lejet e legalizimit”, ka shkruajtur Rama në facebook.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ministri Panariti në Katar, bisedime për financim në bujqësi dhe peshkim
“Don Bosko”, një zonë e vështirë për Ramën »
Article Logic
Execution time: 0.0068471431732178
array(1) { ["section"]=> string(84) "rama-dhe-lame-shperndajne-lejet-e-legalizimeve-ne-don-bosko-nuk-ka-ndarje-pd-ps-5576" }