Rama dhe Meta darkojnë te "Pazari i Ri", të pranishëm Veliaj dhe Vasili

Publikuar tek: politike, më 21:10 02-04-2017 Rama dhe Meta darkojnë te

Nga takimi “sekret” i kryeministrit Edi Rama dhe kreut të Kuvendit Ilir Meta te “Sofra e Ariut”, dy krerët e koalicionit qeverisës janë duke darkuar në një ambient më popullor.

Prej disa çastesh mësohet se Rama dhe Meta ndodhen në një restorant te “Pazari i Ri” Mësohet se në darkë është i pranishëm edhe kryebashkiaku Erion Veliaj dhe ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili. Takimi vjen pak orë pas Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, ku nuk munguan as sulmet ndaj partnerëve të koalicionit.

Mësohet se fillimisht ka mbërritur Rama në restorantin pranë “Pazarit të Ri” ndërsa 20 minuta më pas ka mbërritur edhe Meta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.064067125320435
array(1) { ["section"]=> string(74) "rama-dhe-meta-darkojne-te-pazari-i-ri-te-pranishem-veliaj-dhe-vasili-73886" }