Rama “dhëmbë për dhëmbë” me Bashën, publikon fotot nga Shkodra e përmbytur: Përtej llogjeve...

Publikuar tek: barometri, më 08:27 25-03-2018 Rama “dhëmbë për dhëmbë” me Bashën, publikon fotot nga Shkodra e përmbytur: Përtej llogjeve...

Kryeministri Rama i është përgjigjur kreut të PD-së, Basha në lidhje me situatën në Shkodër. Ndërsa Basha ndodhet në Shkodër dhe po ndjek nga afër situatën, ku u shpreh se banorët janë lënë sipas tij në mëshirë të fatit pa ushqime, Rama i ka dhënë përgjigjen.

Numri një i qeverisë nuk i ka quajtur gjë tjetër këto veçse “llogje”, ndërsa thekson se shteti është në krye të detyrës.

“Shkodër - SHTETI NË KRYE TË DETYRËS (përtej llogjeve përçarëse, situata në përmirësim të vazhdueshëm falë angazhimit real të Forcave të Armatosura dhe çdo strukture përkatëse të shtetit)”, shkruan Rama, ndërsa publikon edhe fotot ku shpërndahen ndihma në zonat e përmbytura të Shkodrës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.046476125717163
array(1) { ["section"]=> string(94) "rama-dhembe-per-dhembe-me-bashen-publikon-fotot-nga-shkodra-e-permbytur-pertej-llogjeve-114452" }