Rama: Dixhitalizimi do luftojë korrupsionin, jo monopol mediatik

Publikuar tek: aktualitet, më 11:53 20-03-2015 Rama: Dixhitalizimi do luftojë korrupsionin, jo monopol mediatik Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Rama tha sot ( 20 masr, e premte) në konferencën mbi Infrastrukturën Digitale se dixhitalizimi do t’i shërbejë luftës kundër korrupsionit.

“Dixhitalizimi përbën një qëllim të pakontestueshëm për të luftuar korrupsionin dhe për të rritur cilësinë e shërbimit. Ne jemi të angazhuar shumë fort për këtë shërbim dhe një plan tërësor që përfshin prekjen e 300 shërbimeve që u ofrohen qytetarëve është në veprim”, u shpreh Rama.

Sipas tij dixhitalizimi do të shmangë monopolin mediatik, do t’u shërbejë investitorëve të huaj që duan të hynë në tregun mediatik si dhe medias për të zgjeruar mbulimin e saj.

Në mbyllje të fjalës së tij, Edi Rama shprehu mirënjohjen e tij për delegacionin europian në Shqipëri, misionin e OSBE dhe ekspertëve që sipas tij kanë siguruar rritjen e cilësisë për të marrë vendimet e duhura.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Anija në rrezik jep alarmin ‘’SOS’’ 20 milje larg Durrësit, shpëtohet peshkatari
Llogara/ Dhunohet përmendorja që përkujton masakrat greke, shkruhet mbi të emri i organizatës terroriste ‘’MAVI” »
Article Logic
Execution time: 0.013246059417725
array(1) { ["section"]=> string(67) "rama-dixhitalizimi-do-luftoje-korrupsionin-jo-monopol-mediatik-6440" }