Rama: Do ta bëj Shqipërinë me 3 aeroporte, pasnesër nis fluturimet Air Albania

Publikuar tek: barometri, më 08:30 14-09-2018 Rama: Do ta bëj Shqipërinë me 3 aeroporte, pasnesër nis fluturimet Air Albania

Mbrëmjen e sotme Kryeministri Edi Rama ka qenë i ftuar në emisionin Open të Eni Vasilit ku ka folur ndër të tjera dhe për fluturimet e reja të kompanisë Air Albania.

“Dua që Shqipëria të ketë këtë mandat të paktën dy aeroporte, shpresoj të ketë tre. Do hapim areporotin e Kukësit, aerporoti i Vlorës po ashtu, dhe shpresojmë aerporti i Sarandës. Pasnesër fillon fluturimet Air Albania, me çmime të arsyeshme. Nesër prezantohet Air Albania, pasnesër fillon fluturon” ka thënë ai.


Sakaq, Rama ka mohuar se Air Albania do të kryej fluturime Tiranë-Prishtinë, siç është përfolur më herët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023473024368286
array(1) { ["section"]=> string(83) "rama-do-ta-bej-shqiperine-me-3-aeroporte-pasneser-nis-fluturimet-air-albania-134257" }