‘Rama do takohet dy herë me Tsipras, në fillim për Pashkët në Korçë’

Publikuar tek: politike, më 23:25 19-02-2018 ‘Rama do takohet dy herë me Tsipras, në fillim për Pashkët në Korçë’

Ish-deputeti i PS-së, Alfred Peza, të hënën është shprehur se kryeministri shqiptar Edi Rama dhe homologu grek Alexis Tsipras do të zhvillojnë dy takime, një zyrtar dhe një tjetër informal.

Peza theksoi në studion e emisionit ‘Opinion’ se takimi i parë do të jetë për Pashkët ortodokse në qytetin juglindor të Koroçës, ku Rama dhe Tsipras do të jenë të shoqëruar edhe më bashkëshortet e tyre. Ndërsa takimi i dytë, sipas tij, do të jetë nga fundi i muajit prill.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012324094772339
array(1) { ["section"]=> string(72) "rama-do-takohet-dy-here-me-tsipras-ne-fillim-per-pashket-ne-korce-110802" }