Rama e Balla çojnë në Kuvend amendamentin: Ja kujt i hiqen medaljet

Publikuar tek: politike, më 12:00 21-12-2015 Rama e Balla çojnë në Kuvend amendamentin: Ja kujt i hiqen medaljet

Kryeministri Edi Rama dhe deputeti Taulant Balla kanë depozituar në Kuvend amendamente me ligjin për medaljet.

Kjo vjen pas revoltës së shkaktuar së fundmi nga dekorimet e qeverisë që ndër të tjera, dekoroi edhe hetuesin e At Zef Pllumit.

Sipas amendamentit të dorëzuar në Kuvend, medaljet duhet t’i hiqen ish anëtarëve të byrosë si dhe drejtuesve të komunizmit. Amendamentet në ligjin për medaljet, sipas News 24 futen sot në seancën plenare që shënon edhe përfundimin e punimeve për këtë sezon.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0097191333770752
array(1) { ["section"]=> string(72) "rama-e-balla-cojne-ne-kuvend-amendamentin-ja-kujt-i-hiqen-medaljet-28249" }