Rama e mbyll ditën në shtëpinë e Behgjet Pacollit, së bashku me presidentin e ri

Publikuar tek: politike, më 23:49 07-04-2016 Rama e mbyll ditën në shtëpinë e Behgjet Pacollit, së bashku me presidentin e ri Foto e postuar nga Rama

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në twitter ka njoftuar për darkën e shtruar në shtëpinë e ish-kryeministrit të Kosovës, Behgjet Pacollit, me rastin e vizitës së tij në Prishtinë.

Rama ka postuar një foto me Thaçin, presidentin e ri të vendit dhe shkruan: “Darka në shtëpinë mikpritëse të Behgjet Pacollit me Presidentin e ri të Kosovës mbylli ditën e bukur në Prishtinë”.

Mesa duket vizita e kryeministrit të Shqipërisë në Prishtinë ka ulur tensionin mes Thaçit dhe Pacollit, pasi ky i fundit ka kritikuar mënyrën se si ish-zv/kryeministri u zgjodh President i Kosovës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095958709716797
array(1) { ["section"]=> string(85) "rama-e-mbyll-diten-ne-shtepine-e-behgjet-pacollit-se-bashku-me-presidentin-e-ri-37108" }