Rama e nis ditën me pamje nga spitali i ri i Pediatrisë në Durrës: Shihet qartë mes errësirës që trashëguam, prej atyre që edhe të vdekurit i trazojnë

Publikuar tek: politike, më 08:33 22-11-2020 Rama e nis ditën me pamje nga spitali i ri i Pediatrisë në Durrës: Shihet qartë mes errësirës që trashëguam, prej atyre që edhe të vdekurit i trazojnë

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me pamje nga spitali i ri i Pediatrisë në Durrës.

Rama ka postuar një video që tregon sesi ka qenë spitali dhe si është bërë tani, teksa shkruan ‘shihet qartë dallimi mes errësirës që trashëguam, prej atyre që edhe të vdekurit i trazojnë me luftën e tyre qorre për pushtet, (duke iu referuar kështu akuzave nga PD për fshehjen e viktimave nga Covid-19).

“MIRËMËNGJES dhe me këto pamje nga Spitali i ri i Fëmijëve Durrës ku shihet qartë dallimi mes errësirës që trashëguam, prej atyre që edhe të vdekurit i trazojnë me luftën e tyre qorre për pushtet dhe ambicies tonë, për shëndetësinë e Shqipërisë që Duam ju uroj të gjithëve një të dielë të mbarë,” shprehet Rama.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Rama të pranojë hetim të plotë’, këshilltari i kryeministrit ironizon Bashën: Prishe gjumin dhe dole në zyrë, të ka ngelur ora te Saliu...
»
Article Logic
Execution time: 0.011679172515869
array(1) { ["section"]=> string(155) "rama-e-nis-diten-me-pamje-nga-spitali-i-ri-i-pediatrise-ne-durres-shihet-qarte-mes-erresires-qe-trasheguam-prej-atyre-qe-edhe-te-vdekurit-i-trazojne-228661" }