Rama e pyet live për rrogën, vajza refuzon t’i përgjigjet

Publikuar tek: aktualitet, më 12:07 12-03-2018 Rama e pyet live për rrogën, vajza refuzon t’i përgjigjet

Kreu i qeverisë Edi Rama, bashkë me ministrin e Financave, Arben Ahmetaj, në një dalje publike në aktivitetin e quajtur “ Riaktivizimi i tregut të punës” kanë prezantuar personat të cilët kanë dalë nga ndihma ekonomike dhe kanë përfituar nga kurset e trajnimit falas, e që janë punësuar gjithashtu.

Gjatë fjalës së tij Rama ka ftuar të marrin fjalën të rinjtë të cilët kanë përfituar nga programi e kur njëra prej të rejave ka marrë fjalën, Rama e ka pyetur për rrogën, por është përballur me refuzimin e saj për ta treguar atë.

Rroga nuk thuhet, le ta thonë personat përgjegjës, nuk ka kuptim që unë ta them rrrogën këtu, mund ta them individualisht”- i është përgjigjur vajza Ramës.

Rama ka këmbëngulur serish, por vajza nuk e tregoi që nuk e tregoi rrogën. Më pas Rama ka vazhduar me të rinjtë e tjerë të cilët i ka thirrur për të mbajtur fjalën e tyre, e nuk ka ndaluar së pyeturi secilin prej tyre për rrogën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthimi me 1 të plagosur në Tiranë, policia jep DETAJE: Nuk ishte me TRITOL
URGJENTE nga GJIROKASTRA/ Bllokohen ALPINISTËT në malin e Sotirës »
Article Logic
Execution time: 0.010738849639893
array(1) { ["section"]=> string(63) "rama-e-pyet-live-per-rrogen-vajza-refuzon-t-i-pergjigjet-112987" }