Rama e quajti Kryemadhin fatorino, reagojnë nga LSI-ja: Je mësuar me shokun Ropi ti, që të shpëton gjithmonë! Në 25 prill do të të shkulen...

Publikuar tek: politike, më 18:11 01-10-2020 Rama e quajti Kryemadhin fatorino, reagojnë nga LSI-ja: Je mësuar me shokun Ropi ti, që të shpëton gjithmonë! Në 25 prill do të të shkulen... Edi Rama - Monika Kryemadhi

Pas shkrimit të bërë sot nga kryeminsitri Rama, i cili e quante kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhin faturino të tramvajit me shalqinj duke iu referuar programit politik të PD, ka reaguar zyrtarja e LSI-së Elona Guri.

“Programi i Lulit është një tramvaj me shalqi që nuk piqen kurrë, me Ilirin makinist, Monikën fatorino, Saliun shkarkues gazrash dhe vetë Lulin pasagjer VIP”, shkruante kryeministri Rama në Tëitter.

Guri ka publikuar një video të shkurtër nga filmi “Kapedani”, ndërsa i shkruan Ramës se është mësuar me shokun Ropi që e shpëton gjithmonë.

“Ta tregon fatorino ty, se je mësuar me shokun Ropi ti, që të shpëton gjithmonë. Këtë e ke si fillim, se më datë 25 prill do të të shkulen gjëra të tjera, e di vetë ti..”, shkruan Elona Guri krah videos.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01307201385498
array(1) { ["section"]=> string(141) "rama-e-quajti-kryemadhin-fatorino-reagojne-nga-lsi-ja-je-mesuar-me-shokun-ropi-ti-qe-te-shpeton-gjithmone-ne-25-prill-do-te-te-shkulen-222358" }