Rama e thotë për herë të parë, ky është politikani im i preferuar (Emër surprizë)

Publikuar tek: politike, më 22:26 09-06-2017 Rama e thotë për herë të parë, ky është politikani im i preferuar (Emër surprizë)

Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka komentuar përshtypjet e tij për disa nga figurat politike në botë dhe në vend. I pyetur se cili është politikani i tij i preferuar Rama u përgjigj kështu:

“Njeriu që më ka influencuar më shumë është ish presidenti amerikan Barak Obama”, tha Rama.

Ndërsa i pyetur për politikanët që janë akoma aktiv në politikë, Rama u përgjigj se është Angela Merkel.

“Tani gruaja që është aty (referohet Merkelit) ka qenë shumë influente tek unë. Gjermania ka një rol shumë të madh në Ballkan veçanërisht falë asaj gruaje”, tha Rama. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018512964248657
array(1) { ["section"]=> string(84) "rama-e-thote-per-here-te-pare-ky-eshte-politikani-im-i-preferuar-emer-surprize-81911" }