Rama ekspozitë në Mynih/ Galeria "Kampl": Ka integruar artin në politikë dhe politikën në art

Publikuar tek: kulture-art, më 06:29 16-08-2015 Rama ekspozitë në Mynih/ Galeria

Kryeministri Edi Rama do të prezantojë pikturat e tij në një nga galeritë  më të njohura të Mynihut, në Gjermani.78 krijime të tij do të ekspozohen  në galerinë  “Kampl” nga data 11 shtator deri më 10 tetor. Në faqen zyrtare në internet, fotografia e  parë që ekspozohet është një letër e vitit 2007, ku ish-ministri i Shëndetësisë Nard Ndoka kërkonte bashkëpunim me kryebashkiakun në detyrë Edi Rama. Në përshkrimin  që i bëhet punimeve të kryeministri Rama  në faqen e galerisë, shkruhet, “ka integruar artin e tij në politikë dhe politikën në artin e tij, që me format fantastike dhe plot fantazi i krahason ato në politikën e përditshme.”

Rama1

rama2

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026776075363159
array(1) { ["section"]=> string(95) "rama-ekspozite-ne-mynih-galeria-kampl-ka-integruar-artin-ne-politike-dhe-politiken-ne-art-18460" }