Rama: Ëndrra e pamundur u bë realitet. Basha: Përpara Shqipe! Lironi Ballistin

Publikuar tek: politike, më 21:17 11-10-2015 Rama: Ëndrra e pamundur u bë realitet. Basha: Përpara Shqipe! Lironi Ballistin

Nuk mund të mungonte as reagimi i krerëve të politikës shqiptare për suksesin mëse të merituar të kombëtares sonë të futbollit.

“Ëndrra e pamundur u bë realitet! Shqipëria në historinë e Finaleve të Europianit! Mirënjohje Kuqezinjve dhe De Biazit”, shkroi në rrjetet sociale Kryeministri Rama.

Ndërsa kreu i opozitës, Lulzim Basha, me anë të një statusi të shkurtër në “Facebook” shpreh mirënjohjen e tij për kombëtaren, ndërsa kërkon edhe lirimin e Ismail Morinës. “PERPARA SHQIPE! Mirenjohje Kombetares Kuq e Zi! Lironi Ballist Morinen!”, shkroi Basha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098450183868408
array(1) { ["section"]=> string(80) "rama-endrra-e-pamundur-u-be-realitet-basha-perpara-shqipe-lironi-ballistin-22900" }