Rama flet për vdekjen e albanologut të madh Robert Elsie: Punoi me dashuri dhe pasion për kombin shqiptar

Publikuar tek: aktualitet, më 16:38 02-10-2017 Rama flet për vdekjen e albanologut të madh Robert Elsie: Punoi me dashuri dhe pasion për kombin shqiptar

Ndarja nga jeta e albanologut të njohur kanadez Robert Elsie ditën e sotme ka sjellë dhe reagimin e kryeministrit Rama.

Përmes një reagimi në rrjetin social facebook, Rama shkruan se Elsie do të mbetet një nga albanologët më të shquar i cili 40 vite të jetës së tij ia dedikoi punës për shqiptarinë.

“Në trashëgiminë me vlera të jashtëzakonshme që na la pas, të spikasësh përkthimin e dorëshkrimit më të vjetër të historisë shqiptare nga prifti francez Jean-Claude Faveyrial, volumin UNESCO të Antologjisë Moderne të poezisë shqipe”, shkruan Rama në facebook.

Më poshtë reagimi i plotë i kryeministrit Edi Rama:

Screenshot_2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandaloze: Mirela Kumbaro jep leje për ndërtimin e një lokali brenda Parkut të Butrintit
Arrestohet i shumëkërkuari durrsak (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.010328054428101
array(1) { ["section"]=> string(110) "rama-flet-per-vdekjen-e-albanologut-te-madh-robert-elsie-punoi-me-dashuri-dhe-pasion-per-kombin-shqiptar-94459" }