Rama fotot e rradhës nga Himara: Këto janë pamjet e kantierit të Rilindjes së Trashëgimisë Kulturore

Publikuar tek: kulture-art, më 10:39 25-02-2016 Rama fotot e rradhës nga Himara: Këto janë pamjet e kantierit të Rilindjes së Trashëgimisë Kulturore

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot fotot e bëra gjatë restaurimit të Monumenteve të Kuluturës në Himarë. Kryeministri thotë se rilindja e trashëgimisë kulturore fuqëzon identitetin kombëtar dhe rrit ekonominë e turizmit ndërsa shton se “çfarë është bërë në 2 vjet e gjysmë nuk është bërë në më shumë se 20 vjet së bashku”.

“Në dy vjet e gjysëm janë shpëtuar dhe restauruar më shumë monumente kulture se sa në njëzet e kusur vjet të marra së bashku. Këto janë pamjet e kantierit të Rilindjes së Trashëgimisë Kulturore në Kishën e Shën Spiridhonit në Vuno të Bashkisë së Himarës”, shkruan Rama ndërsa publikon fotot si më pashtë.

{gallery}RamaHimare{/gallery}

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.079127073287964
array(1) { ["section"]=> string(105) "rama-fotot-e-rradhes-nga-himara-keto-jane-pamjet-e-kantierit-te-rilindjes-se-trashegimise-kulturore-33491" }