Rama ftohet nga homologu i tij në Slloveni, zbulon detaje nga takimi dhe biseda për Shqipërinë

Publikuar tek: politike, më 17:36 24-10-2020 Rama ftohet nga homologu i tij në Slloveni, zbulon detaje nga takimi dhe biseda për Shqipërinë Edi Rama - Janez Janša

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është ftuar ditën e sotme nga homologu i tij slloven, Janez Janša.

Me anë të një shënimi në facebook, Rama bën me dije se në takim është folur mbi Planin e Madh të Investimeve të BE në Ballkanin Perëndimor dhe ecurinë e procesit të integrimin europian në Shqipëri e në rajon.

Kreu i qeverisë shqiptare thotë se pjesë e diskutimit ka qenë dhe tema e përgatitjeve që po bën Sllovenia, për të marrë vitin e ardhshëm mandatin e Presidencës së Bashkimit Europian.

Shënimi i plotë i Ramës

Me ftesë të kryeministrit të Sllovenisë, Janez Janša, në Bled për të diskutuar mbi Planin e Madh të Investimeve të BE në Ballkanin Perëndimor, ecurinë e procesit të integrimin europian në Shqipëri e në rajon, gjendjen politike dhe ekonomike të vendeve të rajonit, në kontekstin e përgatitjeve mbresëlënëse të Sllovenisë për mandatin e Presidencës së Bashkimit Europian vitin e ardhshëm

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ministrat e PREFERUAR të Ramës dhe Berishës, monitorimi i ISP: Në 2 mandate PD pati 6 të ‘mbijetuar’, PS vetëm Çuçin dhe Ahmetajn
Meta kujton përvjetorin e themelimit të OKB dhe 65-vjetorin e anëtarësimit tonë: Gur themeli bashkëpunimi, kemi marrë mbështetje të madhe »
Article Logic
Execution time: 0.01121997833252
array(1) { ["section"]=> string(100) "rama-ftohet-nga-homologu-i-tij-ne-slloveni-zbulon-detaje-nga-takimi-dhe-biseda-per-shqiperine-225020" }