Rama gati për dialog: Dora për opozitën do mbetet e shtrirë

Publikuar tek: politike, më 19:19 21-02-2019 Rama gati për dialog: Dora për opozitën do mbetet e shtrirë

Në një deklaratë për mediat kryeministri Edi Rama komentoi vendimin e opozitës për të djegur mandatet e deputetëve.

Rama deklaroi se ka qenë dhe është gjithmonë i gatshëm të dialogojë me opozitën.

'Opozita ka konsumuar një akt të panjohur në historinë e vendeve me zgjedhje. Një akt i paparë dhe i padëgjuar, por jo i pashpjegueshëm. Jemi gati të ulemi dhe të dialogojmë për gjithcka që i shërben forcimit të demokracisë. Një ndër gjërat që mund të diskutohet nuk është as retorika e dhunshme, as dhuna mbi institucionet dhe as imponimi me dhunë i raporteve politike dhe as ndërprerja e mandatit legjitim përmes një kamikazi politike. Dora e bashkëpunimit me opozitën është e shtrirë edhe kjo temë do të ketë kohën e vet më herët se vonë', tha Rama.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama: Monikës s’i kam thënë kurrë hajdute me çizme, as Ilirit s’i kam thënë horr, Saliut...
'Rrethoi Parlamentin me tela me gjemba e Forca Speciale', Paloka i kthehet Ramës: O shu*aq, ne i dorëzuam mandatet se... »
Article Logic
Execution time: 0.013628005981445
array(1) { ["section"]=> string(65) "rama-gati-per-dialog-dora-per-opoziten-do-mbetet-e-shtrire-153709" }