'Rama, gomar dhe tradhtar', reagim i ashpër nga Kosova: Cakaj propozim i agjentit të UDB Baton Haxhiu

Publikuar tek: aktualitet, më 10:56 11-01-2019 'Rama, gomar dhe tradhtar', reagim i ashpër nga Kosova: Cakaj propozim i agjentit të UDB Baton Haxhiu

Deputeti i Vetvendosjes Sami Kurteshii është bashkuar reagimeve të shumta që erdhën nga Kosova lidhur me mosdekretimine  Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm.

Kurteshi e ka cilësuar Edi Ramën si “gomar dhe tradhtar” ndërkohë që Gent Cakajn e ka cilësuar si kandidaturë të spiunit të UDB-së Baton Haxhiu.

"Por Kosovare/ë/t për poste ministrash në Qeverinë e Republikës së Shqipërisë kur i delegon krimineli dhe spiuni u udb-bia Baton Haxhiu, me apo pa kërkesën e kriminelit Hashim Thaçi, e i emëron Kryeministri i Shqipërisë, qoftë ai edhe gomar, është edhe tradhëtar", shkruan deputeti i Vetëvendosjes.

Ja postimi i plotë:

Edi Rama, jo vetëm është gomar por po bëhet edhe tradhëtar!

Kosovare/ë/t në Qeverinë e Republikës së Shqipërisë i emëron Kryeministri, qoftë ky edhe gomar. E drejtë legjitime e të parit.

Por Kosovare/ë/t për poste ministrash në Qeverinë e Republikës së Shqipërisë kur i delegon krimineli dhe spiuni u udb-bia Baton Haxhiu, me apo pa kërkesën e kriminelit Hashim Thaçi, e i emëron Kryeministri i Shqipërisë, qoftë ai edhe gomar, është edhe tradhëtar.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një nga ‘heronjtë e dimrit’, punonjësi i OSHEE çan dëborën dhe zgjidh rastin e emergjencës
'Kandidati i Batonit që do ndryshonte kufijtë', zëdhënësi i Metës publikon VIDEON »
Article Logic
Execution time: 0.01128888130188
array(1) { ["section"]=> string(103) "rama-gomar-dhe-tradhtar-reagim-i-ashper-nga-kosova-cakaj-propozim-i-agjentit-te-udb-baton-haxhiu-148346" }