Rama: Ruçi zyrtarisht kryetar Kuvendi, Balla në krye të Grupit Parlamentar

Publikuar tek: politike, më 12:35 27-08-2017 Rama: Ruçi zyrtarisht kryetar Kuvendi, Balla në krye të Grupit Parlamentar

Gramoz Ruçi zyrtarisht kryetar i Kuvendit. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama publikisht sot në Asamblenë Kombëtare të PS.

“Gramozi është jo vetëm kryetari i duhur por edhe figura më kryesore që ka PS. Është nder dhe krenari që ne t’i japim mbështetjen tonë. Gramoz do e mbash me nder! ”, u shpreh Rama.

Ndërsa bëri të ditur se Taulant Balla do jetë kryetar i Grupit Parlamentar të PS.  

LEXO EDHE: Edi Rama liston 10 tiparet kryesore të qeverisë “Rama 2”

LEXO EDHE: Për herë të parë Ministrat nënshkruajnë marrëveshjen paraprake

LEXO EDHE: Rama e thotë prerazi: Fitorja jonë mund të jetë e fundit vetëm për një shkak

LEXO EDHE: Rama nga Asambleja e PS: Kush do jetë koalicioni real i viteve në vijim dhe sfida më e madhe

 NDIQ LIVE FJALIMIN E RAMËS:  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Për herë të parë Ministrat nënshkruajnë marrëveshjen paraprake
Edi Rama liston 10 tiparet kryesore të qeverisë “Rama 2” »
Article Logic
Execution time: 0.0082650184631348
array(1) { ["section"]=> string(52) "rama-gramoz-ruci-zyrtarisht-kryetar-i-kuvendit-90319" }