Rama harron se është live, me zë të ulët ministres së re para të gjithëve: Mos lexo shumë tani

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:44 29-09-2017

Kryeministri Edi Rama mbajti sot një takim me sipërmarrësit e mëdhenj dhe luftën ndaj inspektorëve dhe punonjësve të administratës publike që shfrytëzojnë postin për të gjobitur bizneset, e përfituar nga rryshfetet.

Pas mbarimit të fjalimit të tij të gjatë, radhën e kishte ministja e re e Shtetit për Mbrojtjen  e Sipërmarrjes, Sonila Qato.

Duket se kryeministri nuk e ka patur problem që është në transmetim live në të gjitha kanalet televizive dhe nuk ka ngurruar të këshillojë para të gjithëve që fjalimin e saj mos ta lexojë, por ta thojë në mënyrë të përmbledhur.

“Mos lexo shumë tani”, është dëgjuar kryeministri t’i drejtohet ministres së re me zë të ulët, e cila me shumë spontanitet është përgjigjur duke thënë: “ Jo, do përpiqem të flas shkurt, sepse do flaë gjatë puna me sipërmarrësit”. 

Degjoni videon nga minuta 34 e43 sekonda. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093410015106201
array(1) { ["section"]=> string(98) "rama-harron-se-eshte-live-me-ze-te-ulet-ministres-se-re-para-te-gjitheve-mos-lexo-shume-tani-94142" }